Školní rok 2023/24

Zdravá svačinka v první třídě

V naší speciální třídě byla v dubnu vyhodnocena dlouhodobější akce Zdravá svačinka. Některé děti i rodiče si pravidla vzali k srdci a svačinky byly pestré, zdravé a lákavé. Ti tři nejlepší byli odměněni. U absolutního vítěze byli odměněni i rodiče.

Plaveme ve Smilovicích

Od března do konce dubna jsme pět pondělků mj. strávili i ve VS Smilovice, v plaveckém bazénu. Z neplavců se pomalu, ale jistě stávají plavci, plavci zdokonalují své plavecké techniky a dovednosti.

Velikonoční vajíčko

Ve středu 27. března se konala v prostorách škola tradiční soutěž O nejhezčí velikonoční vajíčko. Přísně střežená přehlídka výrobků žáků byla naistalována ve školní jídelně. Porotci byli jak učitelé, tak žáci, celkem tedy 43 porotců! Nebylo to rozhodně jednoznačné, všechna vajíčka měla něco do sebe. Ti s nejvyššími počty bodů v každé třídě byli odměněni.

Jako loni tak i letos… bruslíme!

Od listopadu do března chodí žáci naší školy jednou týdně bruslit na sedlčanský Zimní stadion. Je to součást tělesné výchovy. Malí i větší žáci se zdokonalují v technice i rychlosti, a i ti nejmenší se postupně zbavují pomocných hrazdiček.

Vánoce na kopečku

Tradiční besídka naší školy, určená hlavně rodičům, se uskutečnila 21. prosince. Dramatická, recitační, a zejména pěvecká vystoupení žáků i učitelů snad vnesla do srdcí zúčastněných tu pravou vánoční náladu.

Prosinec v duchu Vánočních manufaktur

Žáci naší školy se během prosince činili, a vyráběli krásné dekorace a praktické předměty na jarmark pro rodiče., který se uskutečnil 21. prosince. Jarmark byl úspěšný, mnohé zboží se zcela vyprodalo. Rodiče byli velmi spokojeni, a mnohé domácnosti zdobí výrobky dětí. Rodiče mohli ochutnat mimo cukroví, připravovaného dětmi, také dýňovou marmeládu, či pečené ořechy.

Moštování

Každoroční oblíbená akce proběhla v první půlce října. Díky velkému nasazení žáků a dobré organizaci učitelů jsme mohli tento báječný zdravý nápoj vyrobit. Jablka byla jak ze školního pozemku, tak od dětí. Všechny děti si pak odnesly mošt domů na ochutnání.

Dýňování

Zpracování obrovských dýní, vypěstovaných na školní zahradě, se na konci září stalo tématem pro všechny třídy naší školy. Uskutečnil se dýňový týden, ve kterém každý den vždy jedna ze tříd připravila dýňovou dobrotu. Degustovala celá škola. Připravili jsme slanou nádivku, polévku, dýňový koláč s tvarohem a muffiny. Děti v roli kuchařů i degustátorů si celý týden dýňování moc užily. Při závěrečném vyhodnocení se podával jako bonus dýňový džus.

Zahájení školního roku
Školní rok slavnostně zahájen 4.září v jídelně školy. Byli přivítáni noví žáci, rodiče byli seznámeni s organizací nastávajícího školního roku.